Zapisz się do jedynej takiej szkoły w Polsce – Technikum Budowy Fortepianów!

Jedyna szkoła w Polsce oraz jedna z trzech na świecie specjalizująca się w budowie fortepianów prowadzi nabór na rok szkolny 2020/21.

fot. Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu
fot. Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu

Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu to jedyna szkoła w Polsce a zarazem jedna z trzech, jakie istnieją w świecie, przygotowująca w profesjonalny sposób fachowców do pracy w zawodzie korektora i stroiciela pianin i fortepianów. Absolwent uzyskuje zawód: technika budowy i strojenia fortepianów i pianin o specjalnościach: budowa i renowacja fortepianów i pianin oraz strojenie i korekta fortepianów i pianin. Specyfika szkoły związana jest z zainteresowaniami i uzdolnieniami artystycznymi uczniów. Praktycznej nauki zawodu młodzież uczy się w zakładach produkujących i naprawiających fortepiany i pianina na terenie Kalisza.

Nabór jest prowadzony – TUTAJ.

Szkoła oferuje: dobrą bazę dydaktyczną (atrakcyjne pracownie przedmiotowe, sale komputerowe, siłownię i strzelnicę), możliwość rozwijania zdolności muzyczno-wokalnych, internat dla uczniów spoza Kalisza. Program nauczania od września 2019 roku będzie obejmować 5 lat. Podzielony został na przedmioty ogólnokształcące i zawodowe (np. materiałoznawstwo, technologia, akustyka, projektowanie instrumentów muzycznych, instrumentoznawstwo, gra na fortepianie). Praktycznej nauki zawodu młodzież uczy się w firmie Schimmel Fabryka Fortepianów Sp. z o.o. oraz w innych zakładach naprawy i renowacji, korekty i regulacji, montażu oraz strojenia fortepianów i pianin na terenie miasta i okolic. Absolwenci TBF-u znajdują zatrudnienie w wielu renomowanych firmach świadczących usługi w zakresie budowy i renowacji instrumentów klawiszowych w kraju i za granicą, a także w filharmoniach, teatrach muzycznych, szkołach muzycznych. Istnieje duże zapotrzebowanie na absolwentów TBF-u do pracy za granicą.

Specyfikacja szkoły jest związana z zainteresowaniami i uzdolnieniami artystycznymi uczniów. Młodzież odnosi sukcesy w różnego rodzaju przeglądach artystycznych np.  festiwalach piosenki i programach telewizyjnych jak “Mam talent” i “Szansa na sukces”. Tradycją TBF-u stały się zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne.

Tak pisali o nas na ONECIE

To jedyna taka szkoła w Polsce i Europie. Uczy, jak budować fortepiany i pianina

Przeglądaj zasoby calisia.pl

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *