Uczniowie TBF-u dali koncert na Głównym Rynku i pokazywali jak zbudowane są pianina

Tekst orginalny pochodzi z portalu Calisia.pl

https://calisia.pl/uczniowie-tbf-u-dali-koncert-na-glownym-rynku-i-pokazywali-jak-zbudowane-sa-pianina,51152?fbclid=IwAR2Vdr8oGWr-ubLDothyhhvKcuHGO0y5YbMHYW0GReSMVhkgDsxXQWdfPSY

Prezentacja utworów muzycznych oraz przedstawienie działania mechanizmów, strojenie czy korekta pianin takie atrakcje czekały na wszystkich przechodzących w piątek, 18 czerwca w okolicach południa koło ratusza.

fot. MW
fot. MW

Pokaz instrumentów od strony technicznej i artystycznej oraz zachęcanie do wybrania Technikum Budowy Fortepianów – taki był cel piątkowej akcji Technikum na Głównym Rynku.

– Uczniowie robią pokaz regulacji fortepianów. Mamy ze sobą mechanizmy na których można zobaczyć w jaki sposób działa pianino – mówi Marcin Kaftanowicz nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz instruktor w Technikum Budowy Fortepianów.

TBF to jedyna tego typu szkoła w całej Polsce. Cały czas trwa rekrutacja – Jest to zawód wyjątkowy, unikatowy. W tym roku ze względu na pandemię oraz brak drzwi otwartych nabór jest nieco gorszy, dlatego zapraszamy uczniów aby zasilili nasze szeregi – dodaje M. Kaftanowicz.

Zapotrzebowanie na pracowników zajmujących się renowacją pianin i fortepianów jest duże, a ukończenie TBF-u to niemal pewna praca nie tylko w Polsce ale i zagranicą.

fot. MW
fot. MW
fot. MW
fot. MW
fot. MW
fot. MW
fot. MW
fot. MW
fot. MW
fot. MW
fot. MW

+ 12
zobacz więcej

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *